Klub Beránek nabízí dětem pro věkovou kategorii 2-6 let dopolední a odpolední kurzy a kroužky, které tvoří celý blok dovedností. Děti, které navštěvují naše kurzy, již nemusí obíhat žádné další kroužky. 12 člennou skupinku dětí provedeme různými obory: (hudba, sport, kultura, Montessori základy, vaření, jízda na koních, pobyt se zvířátky a cvićení.

Dopolední kurzy

Po – výlety, koně, ANGLIČTINA

Út – jóga

St – hudební dílna

Čt –  pohybovky, grafomotorika

Pá – výtvarka, Montessori dílničky

Odpolední kurzy

13:00- 15:00 aktivní čtení, poslech , odpočinek

15:15 svačinka

venkovní aktivity, volné hraní

16:00-16:30 vyzvedávání dětí

KLUB BERÁNEK  – CENÍK rok 2019/2020

(7:30 – 13:00) (ceny za měsíc)

5 dní 5900,- Kč

4 dny 5600,- Kč

3 dny 4900,- Kč

2 dny 3800,- Kč

1 den 2500,- Kč

(13:00 – 16:30) odpolední provoz

1x účast v odpoledních hodinách (cena spadá do kategorie 5 dní v týdnu tj. cena 5900,-kč)

Příkllad: 3dny dopoledne a 1 odpoledne

V KLUBU JSME CELÝ DEN 7:30-16:30

Zájemci na příští školní rok 2019/2020 neváhejte:) Již přijímáme přihlášky.

SILNÉ STRÁNKY BERÁNKU

– zaměření na Montessori pedagogiku, dobře připravené, zajímavé a dostupné Montessori pomůcky, děti si je spontánně vybírají, umí je používat

– neřízené činnosti (volná hra) – děti si velmi pěkně spolu hrají, střídají činnosti, hra je nápaditá, děti se spolu domlouvají, vyhoví si, vezmou do hry i mladší kamarády

– děti velmi dobře komunikují s učiteli, ale i mezi s sebou, učitelé svým přístupem podporují  komunikativní dovednosti dětí, povídají si s nimi se zájmem, ptají se jich na vlastní názor, dávají jim dostatek prostoru

– velká podpora samostatnosti dětí ( u jídla, při převlékání a sebeobsluze)

– pravidla a rituály, které dětem usnadňují orientaci  a přechod mezi jednotlivými činnostmi (kdo je oblečený čeká u dveří, první jde zkontrolovat branku, dále se řadíme do dvojic…) Děti rády pravidla dodržují.
– milá, vstřícná atmosféra  při příchodu do Beránku
– pěkně zpracovaný „Řád správného Beránka„- jasně definované cíle, k čemu děti vedeme

– výborně vybavené hračkami vzhledem k omezenému prostoru, hračky jsou vkusné, i ideálním množství, jsou zastoupeny všechny oblasti zájmu dětí.

-péče o bezpečnost dětí bez zbytečného  napomínání

– děti mají dostatek pohybu na čerstvém vzduchu

– děti mají zdravou stravu a k jídlu jsou povzbuzovány, nejsou nuceny

– učitelé hlídají pitná režim dětí.

(zápis ze supervize)

Moc mě včera překvapilo, když Miky poznal dvojku a dneska jsem viděla, jak s Ivankou počítali do osmi puntíky na hrníčkách.

Díky za nápady, Mikymu to jenom prospívá a když přijdu nečekaně dřív než obvykle, v klidu se dopracuje svůj úkol. Jste skvělí!

Simona Kysilková

Škoda, že nejsem dítě, ráda bych chodila do Beránku také.
paní Hokrová

Jáša ve školce : Ptala jsem se, jestli chodí rád do Beránku, odpověď: „Jo, moc“.. Ráno se těší, nemusíme na něj naléhat. Ze školky se mu nechce domů, pokaždé ho musím přesvědčovat, aby už šel. (Což teda pak i jeho mladšího bratra, který si začne na zahrádce hrát se školkovými hračkami). Spoustu věcí se naučil, jsme velmi spokojeni s úrovní péče o děti v Beránku i s kolektivem.

paní Srbová

V Beránku jsou naše holky opravdu šťastné. Ráno se těší a odpoledne nadšeně vypraví, co všechno dělali, říkají básnicky. Nejvíce je baví zvířátkové
pondělí a jízda na koních.  Mně se moc líbí přístup a práce s dětmi, myslim, ze jsme lépe vybrat nemohli. Moc oceňuji také Vaše zprávy, o tom, co se vše událo, fotografie. Děkujeme za to, ze nemusíme řešit náhrady.
paní Vojtěchová

Moc mě potěšilo, jak rychle si nejmladší dcera ve školce zvykla. Zásluhu na tom mají obě lektorky, tedy jejich respektující přístup k dětem, úsměv na tváří a klid a pohoda, kterou vytváří pro děti příjemnou atmosféru.

paní Volfová

KDE NÁS NAJDETE?

Komenského 99, Černošice  PSČ: 252 28

LEKTOŘI A ASISTENTI V BERÁNKU

EDITA

Má hlavní profese je terapeutka kraniosakrální biodynamiky. Ve své praxi pracuji s dětmi, jejich potřebami a problémy. Mám za sebou několik postgraduálů a  výcviků pro práci s dětmi.

Před 9 lety moje děti chodily do Beránku a teď jsem šťastná, že jsem si našla místo mezi Vašimi dětmi.

KAČKA– zakladatelka klubu Beránek, Montessori lektor, lektor Ostrova objevů

Již 13 let se snažím vytvářet prostředí pro předškolní děti, aby bylo podnětné a smysluplné.

Mám radost, když se těší do školky .

Kačka výlety a angličtina, Montessori

MARTINA  jóga, keramika, výtvarka, výlety

EDITA jóga

EVA grafomotorika a pohybové aktivity

PAVEL – hudba a zpěv

EVA

Profesí jsem učitelkana prvním stupni ZŠ. V současné době jsem na rodičovské dovolené, a protože mě práce s dětmi, hlavně  těmi malými, moc baví, jsem ráda, že můžu chodit do Beránku a zpříjemňovat Vašim dětem chvíle, kdy nemohou být s Vámi.

MARTINA

Původně jsem vystudovala na přírodovědecké fakultě botaniku. Ale zjistila jsem, že kromě kytiček mě moc baví práce s dětmi. A tak od roku 2004 pracuji ve školce. Je pro mě velmi důležité, aby se děti ve školce cítily skoro jako doma a tak se snažím k nim přistupovat jako jejich ,,máma“…

PAVEL

Jednou týdně chodím do Beránku dětem hrát na klavír nebo kytaru lidové písničky a písničky z pohádek.  Oslovují mě táto a je vidět, že je zpívání baví.